آموزشگاه مجازی زبان اِنـد اِنـگ

سوالات متداول درباره انـد انـگ

اند انگ دقیقا چیه و چی کار می کنه؟

به طور خلاصه، اند انگ، یه آموزشگاه مجازی زبان ـه که در اون، می شه بصورت آنلاین و آفلاین، زبان رو یاد داد و یاد گرفت.

در آموزش آنلاین، استاد و شاگردها، وارد کلاس آنلاین می شن و بصورت زنده و آنلاین با هم در ارتباط خواهند بود. در کلاس های آنلاین اند انگ، به سادگی می شه بصورت صوتی و تصویری ارتباط داشت.

اما در آموزش های غیرآنلاین، نیازی به حضور آنلاین نیست و شاگردها می تونن فایل دوره های ویدیویی، صوتی و کتابی رو دانلود کنن و اون ها رو در هر زمانی که مایل بودن، مشاهده کنن.

اند انگ، آموزش خودش رو از زبان انگلیسی شروع کرده و امید داره که اون رو به زبان های دیگه هم گسترش بده.

همچنین در اند انگ، به طور کامل به کسانی که مایل به تدریس هستن، آموزش داده می شه که چطور آموزش های خود شون رو بسازن و چه چیزهایی رو رعایت کنن؟!

کلاس های آنلاین، چه مزیت های خاصی دارن؟

- در هر زمان و مکانی که باشید، با اتصال به اینترنت، می تونید به کلاس تون دسترسی داشته باشید.

- شما می تونید سوال های خودتون رو از استاد تون بپرسید و هرگز مثل آموزش های ویدیویی، رابطه ی شما، یکطرفه نیست.

- اصلا مهم نیست که در کجا هستید، چون شما می تونید به بهترین استادهای داخل و خارج کشور، دسترسی داشته باشید.

- برای حضور در کلاس، نیازی به رفت و آمد و امکانات زیادی نیست و همین، باعث شده که هزینه کلاس ها پایین باشه.

- و...

چطور باید در دوره های اند انگ شرکت کرد؟ چه روندی داره؟

اصلا روند پیچیده ای نداره! برای شرکت در دوره های آفـلاین (دوره های ویدیویی، صوتی و کتابی)، دوره مد نظر تون رو می تونید به سادگی بخرید و در نهایت، می تونید اون رو (در پنل کاربری تون با در صفحه خود دوره) دانلود کنید و در هر زمانی که مایل بودید، اون آموزش ها رو ببینید.

ولی دوره های آنلاین رو دیگه نمی شه دانلود کرد و شما باید بصورت آنلاین در کلاس درس حضور داشته باشید. برای همین، مثل خرید اینترنتی دیگه ای، می تونید دوره مد نظر تون رو بخرید. بعد از خرید، دوره مد نظر تون به همراه کلاس ها در پنل کاربری تون و در بخش مربوطه قرار می گیره و شما می تونید در زمان هر کلاس، از اون جا برای ورود به کلاس آنلاین اقدام کنید.

اگر شاگرد نتونه در کلاس های آنلاین شرکت کنه، کلاس رو از دست می ده؟

کلاس آنلاین، دقیقا مثل کلاس های حضوری ـه که شما باید در کلاس حضور داشته باشید؛ وگرنه آموزش های کلاس رو از دست می دید. البته اند انگ سعی می کنه که کلاس ها رو ضبط کنه ولی شاید خیلی وقت ها به دلایل مختلف، این امکان وجود نداشته باشه. برای همین، مسئولیت شرکت نکردن در کلاس، به عهده خود شاگرد ـه.

اگر در برگزاری کلاس، اختلالی ایجاد بشه، چی می شه؟

در این جا منظور از اختلال، اختلال هایی هستش که باعث قطع کامل کلاس آنلاین بشه. در این صورت، اگر اختلال از سمت استاد باشه، برای برگزاری کلاس، دوباره برنامه ریزی می شه ولی اگر اختلال از سمت شاگرد باشه، اند انگ موظف به برگزاری دوباره کلاس نیست. چون هر کسی باید با توجه به همه راهنمایی های انجام شده، امکانات لازم برای شرکت در کلاس رو فراهم کنه.

اگر استاد در زمان مقرر، در کلاس حاضر نشه، چی می شه؟

مطمئناً همه استادهای اند انگ، رفتاری حرفه ای خواهند داشت و هرگز بدون دلیل موجه، کلاس شون رو رها نمی کنن. بنابراین، اگر نیاز به تغییر زمان و یا تاخیر در برگزاری کلاس باشه، حتما از قبل، از طریق پشتیبانی با شاگردها هماهنگ می شه. اما اگر بدون اطلاع قبلی، استاد نتونه در کلاس خودش حاضر بشه، با برای برگزاری دوباره کلاس ها برنامه ریزی می شه و یا اینکه همه هزینه ها بازگردانده می شه.

اما گاهی پیش می آد که به دلایلی، استاد تاخیر کنه. برای همین، پیشنهاد می کنیم که شاگرد تا 15 دقیقه صبر کنن که استاد، خودش رو به کلاس برسونه و بعد، برای اطلاع رسانی درباره تاخیر استاد به پشتیبانی اقدام کنن.

چطور می شه با اند انگ همکاری کرد؟

آموزشگاه مجازی زبان اند انگ، همیشه به دنبال استادهای ماهر با باتجربه ای هستش که هم عاشق زبان هستن و هم عاشق یاد دادن اون. کسانی که همیشه آموزش رو به پول ترجیح می دن و در واقع، عاشق کاری هستن که می کنن و نه کسانی که فقط به پول فکر می کنن.

سیستم آموزشی اند انگ، دقیقا باید بر همین اساس، پایه گذاری شده. بنابراین، اگه شما این ویژگی ها رو دارید، پس تبریک می گم؛ چون ما می تونیم همکارهای خوبی در اند انگ باشیم.

شما می تونید در اند انگ، دوره های آنلاین برگزار کنید و یا دوره های ویدیویی، صوتی و کتابی خود تون رو تهیه کنید و در اند انگ قرار بدید تا به فروش برسن. برای هر کدوم از این آموزش ها، شما باید چیزهایی رو بدونید تا دوره فوق العاده ای رو داشته باشید.

ولی اصلا نگران نباشید! ما بهتون یاد می دیم که چی کار بکنید و چطور آموزش ها تون رو بسازید تا کیفیت خوبی داشته باشن. بهتون یاد می دیم که کلاس های آنلاین ما، چه امکاناتی دارن و هر کدوم از اون ها، چه استفاده ای دارن و چطور می شه اون ها رو فعال کرد؟! همه این آموزش هاف در بخش "راهنمایی ها" در منوی اصلی وبسایت هست.

در همکاری با اند انگ، درآمد استادها از فروش، چطور تعیین می شه؟

در آموزشگاه مجازی اند انگ، همه چیز بر همفکری، انجام می شه؛ حتی در تعیین قیمت محصول های آموزشی مون. برای همین، چه در آموزش های آنلاین و چه آموزش های آفلاین (دوره های ویدیویی، صوتی و کتابی)، قیمت محصولات با همفکری با خود استاد تعیین می شه و حتی سهم استاد از درآمد اون محصول آموزشی هم به همین شکل، مشخص می شه.

در اند انگ، سهم استاد از فروش محصول، می تونه بر اساس درصدی از کل فروش و یا یک مقدار ثابت باشه. در هر صورت، هر استاد می تونه در بخش "درآمد و تسویه" در پنل کاربری خود، فهرستی از درآمد ناشی از محصولات خودش رو ببینه و از همون جا و به شرط رسیدن به حد نصاب، درخواست تسویه حساب بده.

برای تدریس آنـلاین در اند انگ، چه کار باید کرد؟

برای تدریس آنـلاین، ابتدا از منوی اصلی وبسایت، گزینه ی "تدریس کنید" رو انتخاب کنید و در صفحه ای که باز می شه، به بخش "آموزش آنلاین" مراجعه کنید. در اون جا، به دقت، توضیحات رو بخونید و در صورت موافقت با همه شرایط اند انگ، در پایین همان صفحه، گزینه "ارسال پیشنهاد آموزش آنلاین" رو انتخاب کنید تا بتونید در فرم مربوطه، پیشنهاد خود تون رو برای تدریس آنلاین در اند انگ برای ما ارسال کنید.

البته باید گفت که فقط کسانی می تونن در اند انگ تدریس کنن که توانایی اون ها برای تدریس، تایید شده باشه. بنابراین، بعد از ارسال فرم، برای مصاحبه با شما ارتباط گرفته می شه.

برای تدریس آفـلاین در اند انگ، چه کار باید کرد؟

برای تدریس آفـلاین، ابتدا از منوی اصلی وبسایت، گزینه ی "تدریس کنید" رو انتخاب کنید و صفحه بعد، به بخش "آموزش آفلاین" برید. در اون جا، توضیحات رو به دقت بخونید و در صورت موافقت با همه شرایط اند انگ، در پایین همان صفحه، گزینه "ارسال پیشنهاد آموزش غیرآنلاین" رو انتخاب کنید تا بتونید در فرم مربوطه، پیشنهاد خود تون رو برای تدریس آفلاین در اند انگ برای ما ارسال کنید.

شما در تدریس آفلاین، می تونید آموزش های ویدیویی، صوتی و یا کتابی خود تون در اند انگ قرار بدید تا بعد از تایید، به فروش برسه و اگر نیاز به آموزش به ساخت آموزش ها تون هستید، همه راهنمایی های لازم در وبسایت هست.

البته باید گفت که فقط کسانی می تونن در اند انگ تدریس کنن که توانایی اون ها برای تدریس، تایید شده باشه. بنابراین، بعد از ارسال فرم، برای مصاحبه با شما ارتباط گرفته می شه.

کلاس های آنلاین اند انگ، چه امکاناتی داره؟

در کلاس های آنلاین اند انگ، استاد و شاگردها می تونن با هم ارتباط صوتی و تصویری داشته باشن. یعنی می تونن تصویر همدیگر رو ببین و یا این که فقط صدای همدیگر رو بشنون. استاد، می تونه فایل های درسی خودش رو که در قالب فایل های PDF، پاورپوینت و یا تصویر هست، به شاگردها نشون بده و یا می تونه از وایت برد کلاس استفاده کنه تا این که بتونه چیزی رو یادداشت کنه و یا این که با قلم نوری، شکل هایی رو رسم کنه. حتی استاد می تونه فایل های صوتی و یا تصویری خودش رو پخش کنه تا شاگردها ش بتونن اونا رو ببینن و یا بشنون.

همچنین، استاد و شاگردها می تونن فایل های خود شون رو به اشتراک بگذارن و برای هم ارسال کنن و حتی اون ها می تونن در محیط کلاس با هم چت کنن (در صورت نیاز). شاید خوشایند نباشه ولی استاد حتی می تونه هر کدوم از شاگردهای خودش رو از کلاس اخراج کنه و...

در کل، کلاس های آنلاین اند انگ، امکانات زیاد داره که برای مطالعه بیشتر و تصویری، پیشنهاد می کنیم که از منوی اصلی وبسایت، به گزینه "راهنمایی ها" مراجعه کنید.

برای شرکت در کلاس آنلاین، به چه سرعتی از اینترنت نیاز داریم؟

سیستم آموزش آنلاین اند انگ، به صورت یک دانش بومی ـه و می تونه کیفیت خود ش رو برای سرعت های مختلف اینترنت، تنظیم کنه. ولی برای داشتن یک کلاس باکیفیت و بدون مشکل، به اینترنتی با سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه نیاز ـه که الان سرعت اینترنت های خانگی، خیلی بیشتر از این ها ست. در واقع، برای داشتن یک ارتباط صوتی و تصویری خوب، سرعت دانلود شما باید حداقل 50 کیلوبایت بر ثانیه باشه. البته فقط سرعت اینترنت مهم نیست و پایداری سرعت اینترنت هم، مهم ـه. برای همین، پیشنهاد می کنیم که با اینترنت Wifi در کلاس حاضر بشید و در صورت استفاده از اینترنت 4G، به گونه ای باشه که در آنتن دهی و سرعت اینترنت، نوسان نداشته باشه. البته پیشنهاد ما استفاده از اینترنت Wifi هستش.

برای شرکت در کلاس آنلاین، به چه امکاناتی نیاز داریم؟

اصلا امکانات عجیبی، نیاز نیست! شما می تونید با گوشی هوشمند تون هم در کلاس، حاضر بشید و ارتباط صوتی و تصویری داشته باشید ولی برای دیدن بهتر مطالب استاد، بهتر ـه که از لپتاپ و یا تبلت استفاده کنید. نیازی به نصب هیچ نرم افزار خاصی نیست. چون کلاس های آنلاین اند انگ، تحت وب هستن و فقط به یه مرورگر گوگل کروم و یا فایرفاکس نیاز دارید تا بر روی لینک کلاس، کلیک کنید و به کلاس وارد بشید. اما برای این که بتونید از همه امکانات کلاس آنلاین استفاده کنید و یا مثلا صفحه دسکتاپ تون رو با دیگران به اشتراک بذارید، باید در مرورگر تون، یه افزونه رو نصب کنید که با چند تا کلیک، به سادگی نصب و فعال می شه. همچنین، برای انتقال بهتر صدا تون، شاید نیاز باشه که از هدست و یا از یه هندزفری ساده استفاده کنید. همین!

آموزش های آفـلاین اند انگ، شامل چه آموزش هایی هستن؟

آموزش های آفـلاین در اند انگ، به آموزش هایی گفته می شه که در اون، نیازی به حضور آنلاین نیست و شما می تونید اون آموزش ها رو دانلود کنید و در هر زمانی که مایل بودید، اون ها رو یاد بگیرید. آموزش های آفلاین، شامل آموزش های ویدیویی، صوتی و کتابی می شه که تقریبا از اسم شون معلوم ـه که هر کدوم از اون ها چطور هستن.

در آموزش های ویدیویی، شما می تونید مطالب درسی رو بینید که استاد، داره تک تک اون ها رو بهتون توضیح می ده و بسته به نوع ویدیو، حتی می تونید تصویر استاد رو هم ببینید ولی در آموزش های صوتی، خبری از تصویر نیست و شما می تونید فقط صدای استاد رو بشنوید که داره موضوع ها رو درس می ده. آموزش های صوتی رو به سادگی می شه با یه هندزفری در هر جایی گوش داد و خیلی روی قدرت شنیداری شما تاثیر داره. در نهایت، در آموزش های کتابی، شما می تونید کتاب الکترونیکی مد نظر تون رو دانلود کنید و به سادگی در گوشی همراه تون، اون رو بخونید. خیلی ها، این نوع آموزش رو دوست دارن، چون استفاده از اون خیلی ساده ست و اون ها می تونن در هر صفحه ای که نیاز داشتن، یادداشت بنویسن.

برای ساخت آموزش های ویدیویی، چه کار باید کرد؟

آموزش های ویدیویی، به دو دسته تقسیم می شن: آموزش هایی با فیلم برداری از دسکتاپ رایانه و آموزش هایی با فیلم برداری استودیویی.

در نوع اول، وقتی که استاد در حال نمایش و توضیح مطالب درسی از روی رایانه خودش هست، به طور همزمان، از دسکتاپ رایانه فیلم برداری می شه و در نهایت، شما می تونید تصویر مطالب درسی و همچنین، صدای استاد رو که داره اون ها رو توضیح می ده، ببینید و بشنوید. ولی در نوع دوم، دوربین در جلوی استاد قرار می گیره و تصویر و صدای استاد رو ضبط می کنه. در این حالت، استاد می تونه از تخته استفاده کنه و یا حتی مطالب رو بصورت شفاهی توضیح بده.

ولی خب، ساخت این آموزش ها، خیلی هم ساده نیست و شما باید نکته هایی رو بدونید و همچنین، بتونید که با یک با چند تا نرم افزار کار کنید. البته آنقدرها هم پیچیده نیست. ما در اند انگ، همه این نکته ها و نرم افزارها رو به کسانی که دوست دارن در اند انگ تدریس کنن، یاد می دیم. برای مطالعه دقیق تر، از منوی وبسایت، به گزینه "راهنمایی ها" مراجعه کنید.

برای ساخت آموزش های صـوتی، چه کار باید کرد؟

همون طور که از اسم این آموزش ها برمی آد، در این آموزش ها، خبری از تصویر نیست و فقط می شه به صدای استاد گوش داد که داره موضوعی رو یاد می ده. بنابراین، شاید ساخت این آموزش ها، از ساخت آموزش های تصویری و ویدیویی، ساده تر باشه و نیاز به رعایت نکته های کمتری باشه ولی خب، باز هم باید مواردی رو بدونیم و رعایت کنیم تا آموزش باکیفیتی داشته باشیم.

برای ساخت این آموزش ها، ما باید بدونیم که چطور باید صدای خود مون رو ضبط کنیم که کیفیتی خوبی داشته باشه و اصلا به چه تجهیزاتی نیاز داریم. البته ابزارهایی که ارزان هم باشن. همچنین، ما باید بدونیم که چطور صدای خود مون رو ویرایش کنیم و نویزها و خش های صدا رو حذف کنیم. ما در اند انگ، همه این موارد رو به کسانی که دوست دارن تدریس کنن، یاد می دیم. برای مطالعه دقیق تر، از منوی وبسایت، به گزینه "راهنمایی ها" مراجعه کنید.

برای ساخت آموزش های کتـابی، چه کار باید کرد؟

همون طور که از اسم این آموزش ها معملوم می شه، ما در این جا با نوشتن و نوشتار سر و کار داریم و خبری از ضبط صدا نیست. هر کدوم از ما حداقل یک بار، از کتاب های الکترونیکی استفاده کردیم. کتاب هایی که معمولا به فرمت PDF هستن و به سادگی می شه در رایانه و یا در گوشی، اون ها رو باز کرد و خوند.

شاید به ظاهر، ساخت یه کتاب الکترونیکی ساده باشه ولی مطمئن باشید که هرگز این طور نیست. هر کتاب، به محتوای خوبی نیاز داره تا به خواننده، آموزش داده بشه و همچنین، باید طراحی خوب و زیبایی داشته باشه که خواننده رو از خوندن، دلسرد نکنه. برای ساخت کتاب های الکترونیکی هم می شه از ابزارهای گوناگونی استفاده کرد که هم باید کار کردن با اون ها رو بلد باشیم و هم باید در هر کدوم از اون ها، نکته هایی رو رعایت کنیم. ما در اند انگ، همه این موارد رو به کسانی که دوست دارن تدریس کنن، یاد می دیم. برای مطالعه دقیق تر، از منوی وبسایت، به گزینه "راهنمایی ها" مراجعه کنید.

چه نکته هایی رو باید در ساخت آموزش های آفـلاین رعایت کنیم؟

اگرچه شاید کار با نرم افزارهای گوناگون رو برای ساخت انواع آموزش های آفـلاین بدونیم، ولی همه چیز، اون نیست. شاید شما هم تا حالا متوجه شده باشید که برای داشتن یه کیفیت خوب در ساخت هر چیزی، همیشه جزئیات، تعیین کننده هستن. برای همین، خیلی باید به جزئیات کار، دقت کرد. این که مثلا در چه اندازه ای فیلم برداری کنیم و یا این که اصلا هر ویدیوی آموزشی ما چند دقیقه باشه که بهتر باشه. همه این نکته های مهم رو شما می تونید در وبسایت اند انگ ببینید. برای دیدن اون ها، از منوی اصلی وبسایت، گزینه "تدریس کنید" رو انتخاب کنید و بعد، به بخش "نکته های مهم" برید.